Nometnes ideja

Mūsdienās nepietiek ar zināšanām un gudrību vien. Lai saprastu pasaules lietu kārtību, nepieciešama arī prasme analizēt un atrast dažādas kopsakarības, redzēt vairāk nekā pamana citi. Dienas nometnē “Jaunais izmeklētājs” trenēsim un attīstīsim analītiskās iemaņas, iegūstot arī jaunas zināšanas un praktisko pieredzi. Uzdevumi ir izstrādāti spēļu formā, tāpēc tas būs komandas darbs un sacensība.

Nometnes darba valoda: latviešu

Norises laiks: ekskluzīvi – tikai vienu nedēļu no 5. līdz 9. augustam

Norises vieta: Maskavas iela 10, Rīga (Spīķeru kvartāls)


Piesaki nometnei arī savu MAZO FINANŠU DIREKTORU!

Par finanšu direktoru nekļūst vienā dienā, tam ir jāgatavojas jau no bērnības, tāpēc aicinām uz dienas nometni 7–10 gadus jaunus bērnus, lai apgūtu reklāmas pamatus, izveidotu pirmo biznesa plānu, ieklausītos pieredzējušos ekspertos, attīstītu domāšanu un, galu galā, baudītu labi paveikta darba rezultātus. 

Pieteikties!

Nometnes vērtības

Izpētīt. Ko mēs ēdam? Kur tas rodas? Vai tas ir veselīgi? Meklēsim atbildes, izpētot jauniešu iecienītākos pārtikas produktus vai našķus, dodoties ciemos pie to ražotājiem. Uzzināsim, kā tie top, izpētīsim produktu sastāvu un to visu arī nofilmēsim, lai parādītu citiem!      

Analizēt. Katru dienu mēs saņemam milzīgu daudzumu dažādu datu – GPS koordinātas, asins analīzes, bankas konta izrakstus, radaru rādītājus, čekus… No tā var uzzināt un secināt ļoti daudz – par cilvēkiem, viņu paradumiem, par vietām un dažādām citām lietām. Kā šo informāciju izmantot savā labā? Mācīsimies analizēt, pareizi nolasot dažādus datus, orientēšanās spēlē “Atrodi spiegu”.   

Eksperimentēt. Kā noteikt, kad cilvēks melo? Kā darbojas melu detektors? Ko var uzzināt par cilvēku pēc viņa izturēšanās un emocijām? Mācīsimies “lasīt” cilvēkus. Tas turpmāk noderēs ik dienu – gan ģimenē, gan saziņā ar skolas biedriem, gan arī nākotnes darba kolēģiem un, sevišķi, jaunam izmeklētājam. Eksperimentēsim un atšifrēsim!               

Parādīt. Svarīgi ir ne tikai uzzināt, noskaidrot un saprast, bet arī to visu pastāstīt citiem. Kādreiz to darīja tikai žurnālisti, bet tagad to var izdarīt ikviens, izmantojot sociālos tīklus – Youtube, Facebook, Instagram. Kā to darīt interesanti un saprotami? Stāstīsim savu un pasaules pieredzi, un klātienē varēsi iepazīties ar populāriem Latvijas influenceriem.      

Tāpat nometnē būs arī dažādi atjautības un loģikas uzdevumi, treniņi un spēles, kas veicinās jauno izmeklētāju spēju ieraudzīt lietas, ko citi nepamana.   

Dienas režīms*

8.30–9.00 tiekamies

9.00 noskaidrojam, ko šodien darīsim

9.30 ejam brokastīs

10.00 mācāmies kļūt par izmeklētājiem – izbraukumi, izpēte, izmeklēšana (aktivitātes ārā)

13.00 ejam pusdienās

14.00 uzdevumi, treniņi, spēles un eksperimenti (aktivitātes iekštelpās)

17.00 dienas kopsavilkums un nelielas uzkodas 

17.30 dodamies mājās atpūsties pēc lieliski pavadītas dienas

*Ir taču brīvlaiks, tāpēc režīms nedaudz var mainīties atbilstoši noskaņojumam, pieskaņojoties ciemiņu grafikam u.tml.


 .