Par mums

Jaunā izmeklētāja ideju aizsākām 2019. gadā, kad mēs, profesionālo žurnālu izdevējs “Izdevniecība iŽurnāli” un raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” komanda vienojāmies uzkrātās zināšanas un pieredzi nodot arī jaunajai paaudzei – jaunajiem izmeklētājiem. Tagad tā jau ir mūsu tradīcija. Katru gadu rīkojam vasaras nometnes, kurās jaunieši trenē loģisko domāšanu, mācās saskatīt un analizēt informāciju, trenē vērīgumu un mācās uz lietās paskatīties plašāk. Pie tam šīs prasmes trenējam oriģinālā veidā – caur spēlēm un atjautīgiem uzdevumiem, dodoties aizraujošās misijās, simulējot noziegumu izmeklēšanu vai pašiem veicot produktu izpēti. Lielākais prieks ir satikties ar mūsu dalībniekiem arī nākamajā gadā – tas liecina, ka esam aizskāruši pareizās stīgas.

Šogad paplašinām savu darbību un sadarbībā ar “Izdevniecību MĀRA” arī skolas laikā turpinām trenēt izmeklētāju prasmes, piedaloties pētnieciskajās misijās “Jaunais izmeklētājs. 10 misijas”, kuru autors un vadītājs ir žurnālists Guntis Bojārs.

Organizatori

Kristīne Dzelstiņa

SIA “Izdevniecība iŽurnāli” galvenais cilvēks, nometnes organizētāja

Linda Tunte

Sertificēta nometnes vadītāja 

(Valsts izglītības satura centra izsniegta bērnu nometņu vadītāja apliecība Nr.116-00918)

Māra Dzelstiņa

Projekta koordinatore

Vadītāji

Guntis Bojārs

Nometnes idejas un spēļu autors

Žurnālists, Latvijas televīzijas pētnieciski izmeklējošā raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” autors un vadītājs, Bojaraspeles.lv idejas un spēļu autors, skolu jauniešu izglītojošās programmas “Pilna doma” dalībnieks. Savulaik bijis laikraksta “Diena” galvenais redaktors, pētnieciskās nodaļas vadītājs, viens no apmācību projekta “Dienas Skola” līdzautoriem.

Foto: Aiga Rēdmane